10. CRAB APPLE - PLANÉ JABLKO

Lidé, kteří potřebují Crab Apple, jsou obyčejně velmi puntičkářští, mají obavy ze špíny a snaží se všude kolem sebe udržovat absolutní pořádek a čistotu.

Někdy jako by byly až zajatci téhle své potřeby a vyžadují i po jiných, aby nastolený pořádek udržovali. Se svou neutuchající touho po čistotě zacházejí často až do extrémů. K vůli prachu na skříní jsou ochotni na jednou přerušit rozhovor, vstát a okamžitě prach utřít, protože se jim jeví jako nebezpečný pro jejích zdraví. Stává se, že když si z někým potřesou rukou, neprodleně se umyjí, protože nabudou dojmu, že mají špinavé ruce. Všechno kolem nich jakoby bylo obrovským jedem a oni by byli neustále vystaveni "nebezpečné nákaze".

Mívají také velký problém v oblasti sexuality. V jistých momentech se jim sex dokonce může zdát špinavý, častokrát se štítí doteků a blízkosti jiného těla a při milování mají jen nepříjemné pocity. Místo aby je ale změnili a zkoumali sami sebe, uzavřou se ještě víc do jakéhosi "čistého světa pseudomorálky" a jakémukoli tělesnému kontaktu se brání. Milování pro ně nepředstavuje žádné potěšení, spíš jen obavu, že se dotýkají něčeho "nečistého", a pro zachování čistoty jsou často ochotni vzdát se veškerých požitků. Není divu, že tito lidé na jiné často působí trochu jako sterilní bytosti, vyzařující kolem sebe auru nedostupnosti.

Crab Apple typy jsou častými návštěvníky lékařským ordinací - při každé maličkosti mají potřebu navštívit odborného lékaře, protože se obávají, že by jim do těla mohla proniknout nějaká nečistota a způsobit jim vážnou nemoc. Ale pozor - nebojí se ani tak nemoci, jako špíny samé! Z té podle jejích představ nemocí pramení.

Pohled na krev, na pokakané miminko, nemoc, při níž je postihne průjem nebo zvracení, to všechno je pro ně přímo horor. Jsou opravdoví fanatici čistoty - a to na všech úrovních, jak fyzické, tak mentální či duchovní. Proto se mezi nimi často vyskytují i náboženští fanatici. Mají nesmírný smysl pro detail, ale podstata a velké věci jim unikají. Jsou příliš ponoření v maličkostech.

Lidé typu Crap Apple neumějí přijmout sami sebe - mají pocit, že nejsou dostatečně krásní, že na jejích zevnějšku je pořád něco v nepořádku a mívají nedobrý vztah ke svému fyzickému tělu. Všechny jejích tělesné projevy jsou jim nepříjemné. Zvláště v období puberty se může stát, že se mladé dívky stydí za narůstající ňadra a během menstruace si připadají nečisté. Chlapci se zase cítí nepříjemně a méně cenně s přibývajícím akné ve tváří a narůstajícím ochlupením na nohou.